Підбір котла

При виборі котла для вашого будинку потрібно керуватись наступними основними параметрами, а саме – це площа та висота житлових приміщень вашої оселі. При стандартних показниках тепловтрат зовнішніх стінових огороджень можна розраховувати 1 кВт потужності котла на 10 м.кв. житлової площі, при умові висоти стелі 2,5 м! Якщо висота інша, то можна прорахувати наступну формулу:

Q=S*h/2,5 , де S-площа; h-висота; 2,5- стандартне значення висоти стелі. Зважаючи на те,що в якості палива може використовуватися різного роду деревина, вугілля з різною вологістю та різною калорійністю, необхідно враховувати запас потужності в межах 30%.

Наприклад: маємо S=100 м.кв.; h= 2,7 м, то Q=100*2,7/2,5=108 м.кв., отже нам треба забезпечити 10,8 кВт потужності для компенсації тепловтрат, додаємо 30% запасу і отримуємо 14 кВт, його і будемо вважати необхідним мінімумом, щоб досягти бажаного результату при використанні твердопаливного котла. При цьому, маємо ще один важливий параметр - це об’єм теплоносія, що має забезпечити передачу теплоти, отриманої від котла, опалювальним приладам системи опалення.

Маючи встановлену залежність між параметрами об’єму теплоносія і тепловою продуктивністю котла усереднено приймають 12 л води на 1 кВт потужності. Отже для нашого випадку на 14 кВт потужності нам потрібно мати близько 170 л води в системі.

ПРИМІТКА: даний розрахунок є досить приблизним, тому має місце при підборі опалювального приладу в побутовому секторі споживачів! Для більш точного підбору обладнання слід звертатися до кваліфікованих спеціалістів даної галузі для проведення повного теплотехнічного розрахунку тепловтрат приміщення, гідравлічного розрахунку системи опалення з послідуючим підбором необхідної потужності котла!