Новини

Як обв'язати твердопаливний котел з буферною ємністю​?
17 июля 11:05

Насамперед, водогрійний твердопаливний котел - це обладнання,яке працює під тиском у високому температурному режимі (температура теплоносія до 90°C, а температура горіння палива до 1100°C) з певним %ККД. В основу роботи котла покладений принцип отримання теплової енергії з твердого палива або біомаси (пелети, деревини, тирси, брикетів, вугілля тощо) в процесі горіння всередині теплообмінника. Виділена енергія йде на нагрів певного обсягу теплоносія (води або іншої рідини) в системі опалення. Тому питанням безпеки та ефективності агрегату приділяємо особливу увагу! Рішенням для цих важливих питань служить грамотно підібрана і правильно організована обв'язка котла.

        Елементи обв'язки котла:

1. Твердопаливний котел.

2. Група захисту котла.

3. Температурно-запобіжний клапан.

4. 3-х ходовий клапан (антиконденсационный).

5. Циркуляційний насос.

6. Розширювальний бак.

7. Установка підживлення від водопроводу.

8. Радіатор опалення.

9. Буферна ємність.

За що відповідає і що забезпечує кожний з перерахованих елементів обв'язки котла.

Група захисту котла (2) складається з запобіжного клапана, манометра і автоматичного спускника повітря і служить для захисту котла від надлишкового тиску в системі. Спрацьовування клапана, в залежності від настройки, відбувається при підвищенні тиску вище допустимих значень котла. Нормальний показник тиску в закритій системі опалення 1,5 - 2 бар.

Температурно-запобіжний (термозахисний) клапан (3) - забезпечує захист котла від перегріву. При підвищенні t° теплоносія до показника, близького до закипання, автоматично спрацьовує скидання гарячої води в каналізацію і поступове охолодження системи за рахунок надходження холодної води через установку підживлення від водопроводу (7), яка реагує на зниження тиску в системі опалення нижче 1,5 бар.

Антиконденсаційний 3-х ходовий клапан (4) - забезпечує захист поверхостей теплообмінника від утворення конденсату і як наслідок низькотемпературної корозії металу. Відбувається це за рахунок підтримки температури води зворотної лінії котла на показнику вище 55C. Завдяки цьому термін служби теплообмінника котла значно подовжується і відповідає гарантійним та експлуатаційними показниками.

Розширювальний бак (6) в обв'язці відповідає за компенсацію теплового розширення води в моменти запуску котла та нагріву системи опалення закритого типу. По суті, це жорстка мембрана в сферичному корпусі, яка реагує на збільшення об'єму рідини.

Буферна або акумулююча ємність (9) - це резервуар з розрахунковим обсягом рідини (на кожен 1 квт котла 20-30 л води), який виконує відразу кілька завдань:

Акумулює надлишкове тепло від котла, яке утворюється внаслідок інертності твердого палива, тим самим повністю поглинає теплову енергію від певної порції палива і, як результат, економить ваші гроші;

Забезпечує рівномірне нагрівання всього об'єму теплоносія для системи опалення;

У випадку відключення електроенергії і циркуляційного насоса (5) гарантує безпечну природну циркуляцію значного обсягу води по малому колу (котел-буфер).

Дає можливість досягти низькотемпературних режимів в системі опалення без шкоди для теплообмінника котла.

У деяких випадках буферну ємність в системі можна не встановлювати.

Допускається це в обв'язці пелетних котлів з автоматичною системою подачі палива в пальник невеликими порціями, де за процес ефективного спалювання відповідає контролер.

Як бачіте, кожен з розглянутих вище елементів, як кожен орган в організмі людини, важливий і незамінний, в правильній обв'язці твердопаливного котла.

Саме в такій зв'язці ваш котел - серце опалювальної системи, буде працювати надійно, ефективно на довгі роки!