Новини

Інформація для покупця
09 Липень 08:18

Шановний покупець!

Від прийняття рішення про встановлення твердопаливного котла для опалювання визначеного приміщення, до придбання необхідного апарату, Ви маєте виконати певну послідовність дій, які забезпечать правильність Вашого вибору.

Спершу, необхідно звернутись до спеціаліста (чи проектної організації), який правильно підбере теплову потужність котла саме для Вашого приміщення і ситеми опалення (уже існуючої, чи спроектованої). Приблизний розрахунок «по площі опалювального приміщення», в якому не враховані висота стелі, кількість поверхів будівлі, тепловтрати приміщень, об'єм теплоносія в системі і багато інших факторів, стане причиною неправильного підбору теплової потужності котла. В свою чергу, це призведе до суттєвого скорочення терміну його експлуатації, а також до перевитрати палива, нестійкої роботи котла, недостатньої температури повітря в приміщенні в холодну пору року і т.д.

Визначившись із потужністю твердопаливного котла, можна вибирати його модель:

котли із механічним регулятором тяги («КТ», незалежні від електропостачання);

котли із електронним контролером та вентилятором («КТ-Е»);

котли нижнього довгого горіння («КТ-Д», із електронним контролером та вентилятором );

котли пелетні з автоматичною подачею палива із бункера-копичувача («КТ-П»).

Інформацію про переваги кожної із моделей Ви можете знайти в описі котлів на нашому сайті, або Вам надасть її продавець-консультант торгуючої організації.

Далі, особливу увагу необхідно приділити проектуванню системи опалення для встановлення обраного Вами твердопаливного котла. Вона може бути відкритого або закритого типу, працювати під тиском чи без нього, мати самотічну, або примусову циркуляцію. Важливо знати, що сучасні твердопаливні котли складають окрему генерацію із загальної кількості видів опалювальної техніки. Есплуатація котла, який працює на різних видах твердого палива, кардинально відрізняється від методів експлуатації газових та електричних котлів. Адже газові котли використовують лише один вид палива - газ, а електричні котли тільки електроенергію і, після пускових робіт, дані апарати працюють в автоматичному режимі на повному самоконтролі. А твердопаливний котел вимагає від власника постійного нагляду і регулювання параметрів роботи в залежності від виду вибраного палива та, що дуже важливо, від його якості. Також, на відміну від вище вказаних, твердопаливний котел не має можливості в разі вимкнення електроенергії і зупинки циркуляційного насоса системи оплення, миттєво «погасити» полум'я в топці. А тому, монтаж такого котла в систему опалення передбачає обов'язкове встановлення додаткових систем безпеки, які запобігатимуть його перегріву та виникненню аварійних ситуацій під час експлуатації. Консультація спеціаліста для визначення виду та кількості встановлюваних систем безпеки обов'язкова: як при проектуванні нової системи, так і при підключення котла до вже існуючої системи опалення.

Наступним необхідним кроком має бути опосвідчення спеціалістом вибраного приміщення для встановлення котла, та існуючого димоходу на відповідність їх стану і параметрів характеристикам вибраного опалювального апарату. В разі встановлення нового димоходу, також обов'язкова консультація спеціаліста-коминяра. Адже від правильного підбору параметрів димоходу та ретельного догляду за ним, залежить стійка та економічна робота опалювального апарату.

Після узгодження всіх технічних питань і виконання необхідних робіт, можна звертатись в торгуючу організацію за придбанням вибраного опалювального апарату.

При покупці котла необхідно:

- пересвідчитись, що заявлена теплова потужність котла відповідає розрахунковій потужності, згідно проекту на опалення Вашого приміщення;

- перевірити наявність комплектації згідно переліку, вказаного в керівництві з експлуатації апарату;

- переконатися, що котел і його комплектуючі деталі та агрегати не були ушкоджені під час транспортування;

- перевірити наявність в гарантійному й відривних талонах відмітки про приймання ВТК і продаж котла торгуючою організацією. Перевірте також відповідність номера котла номеру, зазначеному в керівництві з експлуатації. Ці дані необхідні для оформлення талонів гарантійного терміну експлуатації виробу.

Завважте, що після продажу котла продавцем кінцевому споживачу, завод-виробник не приймає претензій що до комплектності, товарного вигляду, чи наявних механічних пошкоджень виробу.

Перед початком використання апарату, уважно ознайомтесь із керівництвом з експлуатації та обслуговування котла.

Пам'ятайте, що гарантією правильної і довголітньої роботи котла є чітке дотримання Вами вимог та рекомендацій, викладених в керівництві з експлуатації до кожної моделі котла.

Перед введенням котла в експлуатацію, після транспортування при температурі нижче 0 °С, необхідно витримати його при кімнатній темпера­турі протягом 8 годин.

При першому запуску котла може спостерігатись явище випадання конденсату, яке припиняється після прогріву системи опалення до 70ºС і не є ознакою несправності котла.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

- не допускається використання в котлах палива, яке не входить в перелік, вказаний в керівництві з експлуатації;

- забороняється експлуатувати котли «КТ» всіх моделей в закритій системі опалення, робочий тиск якої перевищує 0,12 (1,2) мПа (кгс/см²);

- експлуатація котла при температурі теплоносія на виході з теплообмінника нижче 60°С, і температурі теплоносія на вході в теплообмінник нижче 50°С, різко скорочує термін експлуатаціїї котла. Хімічні сполуки азоту та сірки, що виділяються під час горіння палива разом із водяною парою в газах спалювання, утворюють скраплений конденсат, який осідає на стінках теплообмінника та газоходу котла і призводить до його інтенсивної корозії.

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ:

Недотримання правил експлуатації та обслуговування виробу, викладених в керівництві з експлуатації та обслуговування котла , може призвести до отримання споживачем тілесних ушкоджень, до пожежі в приміщенні, або отруєння мешканців чадним газом!

 

Простота та продуманість конструкції котлів виробництва ТОВ «ТИВЕР» забезпечують зручність експлуатації та доступність обслуговування даних апаратів. Використання якісних матеріалів та сучасного технологічного обладнання, гарантують високу надійнсть продукції і, при чіткому дотриманні Вами вимог та рекомендацій, викладених в керівництві з експлуатації, забезпечать заявлений виробником термін використання апарату.

Ми впевнені, що вибраний Вами котел виробництва ТОВ «ТИВЕР» стане для Вас надовго дешевим та надійним джерелом тепла.